Alçıpan

Alçıpan Duvar Tavan Uygulama Hizmetleri

Alçıpan fiyatları ve uygulamaları, alçıpan bölme, asma tavan, yeşil alçıpan, alçıpan tv ünitesi inşaat sektöründe vazgeçilmez çalışmalardan biridir. Tavan süslemeleri eski bir gelenektir.Eski tarihi binaların iç mekan tavan dekorasyonlarını incelediğimizde bunu açıkça gözlemlemekteyiz.

Alçıpan duvar yada tavan uygulamaları evinizin güzelleşmesini yada oluşan bazı sorunların da giderilmesini sağlayacaktır. Evinizin bir bölümünde alçıpan duvar bölme, alçıpan tv ünitesi veya alçıpan tavan mı yaptırmak istiyorsunuz ? Bu konuda yapılması istediğiniz alan için bir ölçü ve model belirlemeniz gerekmektedir.

 Alçıpan Bölme Duvar Fiyatları?, alçıpan duvar kaplama kaça mal olur?, alçıpan duvar nişleri çok mu pahalıdır? Sorularına verilecek cevap alabilirsiniz.

Alçıpan bölme duvar, alçıpan duvar kaplama, alçıpan asma tavan fiyatlarında en önemli konu kullanılacak malzemenin kalitesidir. Malzeme kalitesi fiyatları doğradan etkilecektir. Alçıpan bölme yada duvar kaplama işlerinde galvaniz C / U profili, alçıpan, vida, derz bantları kullanılmaktadır. Ayrıca isteğe bağlı olarak yapılan uygulamalarda ses ve ısı izolasyon malzemesi de tercih edilmektedir.

Normal bir alçıpan bölme duvar 10 m2 ye kadar ortalama fiyatları 800 TL ile 1700 TL arasındadır. Alçıpan asma tavan uygulamalarında 10 m2 ye kadar ortalama fiyatları 490 TL ile 690 TL arasında değişmektedir.  Alçıpan Duvar Ünitesi Tv Ünitesi  işlerinde 10 m2 ye kadar ortalama fiyatlar 1800 TL ile 2900 TL arasında değişir. Belirtilen bu fiyatlara alçısıva + saten alçı + zımpara + boya eklenecektir. Ayrıca tv ünite altyapısında elektrik priz tesisat, elektrik led aydınlatma, duvar kaplama gibi detayları da düşünmelisiniz.

Blog