Banyo

Banyo Tadilat ve Dekorasyon

Evinizin banyosunu yenilemek ve banyo tadilatı yapmak mı istiyorsunuz ? Bu konu da öncelikle banyo tadilatı için ne kadar bir para harcamak istediğinizi belirlemelisiniz.. Banyo dekorasyonunda duvar ve zemin seramikleri, tesisatlar, banyo mobilyaları, duşakabin, banyo armatürleri gibi ürünlerin fiyatları bilinmelidir. Banyo tadilatı ne kadara mal olur ?, banyo tadilatı kaça mal olur 2020 ? sorularına yanıt verebilmek için banyo alanında banyo dekorasyon fikirleri de belirlemelisiniz.  Bu nedenle banyo tadilatı başlamadan tüm planları yapmalısınız. Banyo tadilatı kaça mal olur, banyo tadilatı kaç gün sürer sorularına cevap bulabilmelisiniz. 

Banyo yenileme yada banyo tadilatı işlerinde seramik, duşakabin, klozet, banyo mobilyası, armatürler in fiyatlarını bilmelisiniz. Seramikler banyo dekorasyonunda çok önemli olan seçimi dikkatli yapılması gereken ve görsel olarak banyonun kusursuz görüneceği en temel dekorasyon parçasıdır. Banyo seramikleri kalite, desen, ölçüsüne göre ; banyo seramik metrekare fiyatı yaklaşık  40 TL ile 900 TL arasında değişiklik gösterir.Banyo seramik fiyatlarına işçilik, seramik yapıştırıcı ve derz dolgu fiyatları dahil değildir.

Banyo tadilatı yada banyo yenileme işlerinin diğer önemli adımı banyo mobilyası, klozet ve duşakabin seçimidir. Banyo tadilatında ayaklı lavabo fiyatı 250 TL, ekonomik bir aynalı banyo dolabı fiyatı 750 TL, duşakabin fiyatı 1000 TL, klozet fiyatı 550 TL den başlayan fiyatlar alınacağı bilinmelidir. Duşakabin ürünlerinde yapı market firmalarında uzak doğu ürünler 600 TL gibi fiyatlara satılıyor ama montaj sonrası arıza durumunda hizmet alınamamaktadır. Banyo yenilemesinde banyo, lavabo armatürü, ara musluklar, flex bağlantılar, yer süzgeçleri gibi diğer ürünler marka ve modeline göre fiyat değişiklikleri gösterecektir. 

Koçtaş, İkea, Tekzen ve Bauhaus gibi yapı marketlerini ziyaret etmelisiniz. Bu yapı marketlerinde bazı banyo seramik ve vitrifiye ürünlerinde çok özel fiyat kampanyaları da düzenlenmektedir. Dilediğiniz marka, model ürün çeşitlerini Bauhaus, Koçtaş vb mağazalarında uygun fiyatlara tedarik edebilirsiniz. Özellikle 60x60 zemin granit ürünleri, tezgah arası seramik modelleri, dış mekan zemin seramikleri, aynalı banyo dolapları, duş sistemleri gibi ürünleri de incelemelisiniz.

Banyo tadilat yada banyo yenileme için banyo içerisinde kullanılacak diğer malzemeler ise seramik yapıştırıcı ve derz dolgu ürünleridir. Banyo tadilatında tesisatlarınızın yenilenmesini istiyorsanız bunun içinde bir fiyat belirlemelisiniz.Banyo yenileme işleminin diğer vazgeçilmez konusu aydınlatma ve elektrik tesisatlarıdır. Banyo tadilatınızı seramik, vitrifiyeler, temiz ve pis su tesisatları, aydınlatma ve elektrik tesisatları ve konusunda deneyimli bir seramik ustası ile zamanında eksiksiz tamamlayabilirsiniz. Bir banyo tadilatı kaça mal olur? Banyo yenilemek ne kadara mal olur? sorusunun cevabı ise banyonuzda ekonomik malzeme kalitesine göre ortalama 9500 TL - 25000 TL den başlayan bir bütçe düşünülmelidir. Bu fiyat aralığında eğer ısıtma ve temiz su tesisat yenileme işlemi düşünülüyorsa bu fiyata ayrıca ekleneceği de unutulmamalıdır.   

Armut.com Üyesiyiz Bizi Takip Ev Tadilat Sayfasında Takip Edebilirsiniz.  A4 İnşaat Proje Ve İç Mimarlık Bursa Nilüfer Banyo Tadilat - Armut 

Blog